Nasza Szkoła tj. klasy VIII a, VIII b i VII wraz z nauczycielami, włączyła się w Ogólnopolską akcję Catitas -"TAK POMAGAM". Była to już XVI zbiórka żywności organizowana przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która miała miejsce 6-7 grudnia 2019r. Produkty zebrane w ramach zbiórki będą przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących: rodzin wielodzietnych, chorych, samotnych oraz osób starszych. Dla Domu Samotnej Matki z dziećmi, Przytuliska Caritas czy świetlicy socjoterapeutycznej. Koordynatorem była p. Joanna Bielak. Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY za pomoc! Zapraszamy do galerii zdjęć.

IMG 2577
Boże Narodzenie 2

Serdecznie zapraszamy na

Wigilię absolwentów

14 grudnia o godzinę 16.00
.
Dziś 8 listopada przywitaliśmy całą społeczność naszej szkoły na Apelu
z okazji Dnia 11 listopada - Święta Niepodległości Uczniowie zaprezentowali poezję oraz pieśni mówiące o wolności, którą nasza Ojczyzna utraciła na 123 lata. O wspaniałej postawie Polaków, którzy walczyli bohatersko
o niepodległość niejednokrotnie poświęcając swoje życie dla każdego z nas. Zapraszamy do galerii zdjęć.

11listopada
W październiku odbywały się na Hali Polonia  Igrzyska Powiatu Grodzkiego
w badmintonie w których, z sukcesami,  udział wzięli nasi uczniowie. 
I tak w kategorii starszych dziewcząt  Amelia Pełka, Kinga Bielak i Natalia Maj zdobyły pierwsze miejsce awansując jednocześnie do zawodów rejonowych, gdzie zajęły drugą lokatę. Natomiast u starszych chłopców Stanisław Krakowian, Rafał Zaguła i Ksawery Balbus stanęli na najniższym stopniu podium. Młodsi chłopcy Stanisław Nalewajka  i Kacper Wieczorek uplasowali się na bardzo dobrej piątej pozycji. Dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy na SKSy.
                                                                                               
  
3
 
 22 października w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Uczniowie klas V i VII przygotowali przedstawienie. Swoim wystąpieniem przypomnieli nam , że choć nie łatwe było jego dzieciństwo to pomimo tych przeciwności stał się Wielkim Człowiekiem, znanym na całym świecie jako Jan Paweł II. Jego wielka siła, którą czerpał od Boga prowadziła do najdalszych zakątków świata, gdzie jako papież niósł nadzieję tam gdzie jej brakowało. Podążajmy za przykładem św. Jana Pawła II, postępujmy   według wskazówek zawartych w nauczaniu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

papiez
Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny
z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia
wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego
celu oraz tego, aby podejmowany trud
             był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

dzien nauczyciela
Zapraszamy do galerii zdjęć.
8 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Żarek. W Manufakturze Słodyczy dzieci obserwowały proces wytwarzania lizaków i cukierków, a potem własnoręcznie formowały słodkie przysmaki. Kolejna atrakcja czekała na drugoklasistów w pracowni etnograficznej EtnoJura: tworzenie zwierzątek z sianka. Ostatnią niespodzianką, która przyniosła wszystkim mnóstwo radości, były warsztaty robienia pizzy w restauracji Przystań Leśniów. Zapraszamy do galerii zdjęć. 
lizaki
4 października uczniowie klasy pierwszej byli na wycieczce w Osikowej Dolinie. Wykonali piękne koszyki z osikowych wiórek, sadzili zioła i uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

osikowa Copy
Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w festynie zorganizowanym na Placu Biegańskiego z okazji 100-lecia PCK. Zapraszamy do galerii zdjęć.

pck Copy

24 września uczniowie kl.1 i 2a obejrzeli wystawę świeżych grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epodemiologicznej w Częstochowie. Zapraszamy do galerii zdjęć

20190924 121947 Copy
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2015 Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Projekt i wykonanie: PROPERART