8 października klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Żarek. W Manufakturze Słodyczy dzieci obserwowały proces wytwarzania lizaków i cukierków, a potem własnoręcznie formowały słodkie przysmaki. Kolejna atrakcja czekała na drugoklasistów w pracowni etnograficznej EtnoJura: tworzenie zwierzątek z sianka. Ostatnią niespodzianką, która przyniosła wszystkim mnóstwo radości, były warsztaty robienia pizzy w restauracji Przystań Leśniów. Zapraszamy do galerii zdjęć. 
lizaki
Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w festynie zorganizowanym na Placu Biegańskiego z okazji 100-lecia PCK. Zapraszamy do galerii zdjęć.

pck Copy

24 września uczniowie kl.1 i 2a obejrzeli wystawę świeżych grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epodemiologicznej w Częstochowie. Zapraszamy do galerii zdjęć

20190924 121947 Copy
18 września klasa IIa wzięła udział w warsztatach „Czy cukier jest zdrowy?” oraz pokazie „Cechy przystosowawcze wybranych ssaków i ptaków” przygotowanych przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza.Zapraszamy do galerii zdjęć. 

IMG 4401 Copy
W  październiku odbędą się spotkania z chętnymi do uzyskania karty rowerowej. Zapraszamy osoby które w terminie pierwszego spotkania bedą miały ukończone 10 lat. Na zajęciach zostana omówione zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego i ruchu rowerów. 
Zakres materiału do przyswojenia dostepny na nastepujących stronach:   

 Arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o karte rowerową:
 http://www.nasza.szkola.pl/assets/karta_zaliczen.pdf
Do uzyskania uprawnień niezbędne bedzie uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Dokładne daty spotkań i egazminów podamy w terminie późniejszym.
Art.3. 4. Osoba, która nie ukończyła 18 lat ,  jest obowiązana do posiadania dokumentu stwierdzającego posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem, wózkiem rowerowym.
Art.7. 1.  Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania:
  - rowerem i wózkiem rowerowym – jest karta rowerowa ..... w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.
13 września uczniowie kl. 1 i 3a uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Wodociągi  Częstochowskie z okazji Światowego Tygodnia Wody. Zapraszamy do galerii zdjęć.

woda

2 września  wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Eucharystii rozpoczynającej rok szkolny 2019/2020. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Morciniec.  Na zakończenie ks. Jacek poświęcił tornistry i przybory szkolne najmłodszym uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole. Wszystkim uczniom życzymy samych piątek i szóstek oraz niezapomnianych wrażeń w kolejnym roku szkolnym. Powodzenia! Zapraszamy do galerii zdjęć.
witaj szkolo
Po wakacyjnym odpoczynku rozpoczniemy
nowy rok szkolny uroczystą Eucharystią,
która odbędzie się 2 września 2018 r. o godz. 15.00
w parafii   pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Dąbkowskiego 42.
Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie tornistrów do poświęcenia.
Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.
Do zobaczenia…

Znalezione obrazy dla zapytania początek roku szkolnego
Pojedziemy na wakacje 
razem z mamą, razem z tatą 
Zabierzemy piłkę, namiot 
i skakankę. Co ty na to? 
Słońce, woda, las już czeka 
wszystkie dzieci woła....

wakacje

życzymy 
UDANYCH WAKACJI 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy 18 czerwca  Mszą Świętą w Kościele św. Stanisława Kostki, której przewodniczył ks. Szczepan Sowa. Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbyła się 19 czerwca . Klasy szóste i siódme pożegnały naszych najstarszych uczniów. Siostra Dyrektor Agata Sidoruk wręczyła uczniom świadectwa ukończenia szkoły, listy gratulacyjne, podziękowania za pracę na rzecz szkoły.
Część muzyczną przygotował p. Magdalena Girek,a piękną dekorację wykonała p. Aleksandra Kotarska. Zapraszamy do galerii zdjęć.

koniec roku
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2015 Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie
Projekt i wykonanie: PROPERART